FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Turnaj partnerských klubů sklidil úspěch

06.12.2017, Redakce

První ročník má za sebou turnaj trenérů partnerských klubů Baníku Ostrava, který pořádal valašský zástupce ze Zašové. Turnaje se kromě domácí Zašové a Baníku Ostrava dále zúčastnily týmy Staré Bělé, Slovanu Ostrava, Hlubiny a Petřkovic. Petřkovice si nakonec odvezly putovní pohár pro vítěze, čímž se nominovaly na pořadatele druhého ročníku.

Myšlenka uspořádat turnaj pro trenéry vznikla na tradičních setkáních partnerských klubů, které se konají pravidelně přibližně co šest týdnů. "Na jednom ze setkání jsme se rozhodli, že teď si zahrajeme fotbálek my - trenéři a funkcionáři Partnerských klubů," přiblížil myšlenku uspořádat turnaj pro trenéry hlavní strůjce myšlenky Honza Nevola. Setkání nebylo pouze o samotném turnaji mezi trenéry. 

Pořádající oddíl Zašové po turnaji přichystal pro všechny zúčastněné pohoštění a následovala otevřená debata. "Během celého dne jsem sledoval, že mezi zúčastněnými panuje velice dobrá atmosféra. Neustále mezi sebou někdo debatoval o fungování ve svém klubu a vyměňoval si své poznatky," přidal poznatek Nevola. 

Následná debata vedená šéftrenérem přípravek Zdeňkem Grygarem se povedla: "Překvapilo mě, jak trenéři k diskuzi přistoupili. Ne, že se do diskuze aktivně zapojovali, ale zároveň přicházeli se zajímavými poznámkami a náměty do budoucna. Největší problém jsme shledali v tom, že FAČR dostatečně nepodporuje tyto menší kluby a nepomáhá jim, tak jak by si kluby představovaly. Právě to se snažíme myšlenkou "Partnerských klubů" suplovat," dodal závěrem hlavní skaut mládeže Baníku Ostrava.


Fotogalerie z turnaje k nahlédnutí na facebooku.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda