úterý 23. srpna. 2016
Obecné

Turnaj Václava Ježka: reprezentace U18 skončila druhá

Reprezentace do 18 let skončila na turnaji Václava Ježka na druhém místě. Za výběr trenéra Luboše Kozla nastupoval i baníkovec Ondřej Dolba, který odehrál oba vítězné zápasy proti Spojeným arabským emirátům a Japonsku.

Český tým na úvod změřil síly se Spojenými arabskými emiráty, které brankou Béňa šest minut před koncem utkání porazil 1:0. Ostravan Dolba hrál na postu pravého obránce do 77. minuty. Ve druhém utkání Češi ztratili dobře rozehranou partii s Japonskem, jemuž podlehli 2:3, Dolba do tohoto zápasu nezasáhl.

V závěrečném utkání základní skupiny Češi přehráli Ukrajinu v poměru 2:0, díky čemuž vyhráli skupinu a postoupili do finále. Dolba, který odehrál celý zápas, přispěl k cennému vítězství spolehlivým výkonem. Ve finále se český výběr do osmnácti let utkal s USA, loňské vítězství však neobhájil a prohrál 2:4.