FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Skvělý triumf dvanáctky v Baník Cupu!

09.06.2020, Redakce

Vítězem 3. ročníku turnaje Baník Cup se stali fotbalisté Baníku Ostrava! Ve finále turnaje určeného hráčům kategorie U12, zdolali baníkovci silného soupeře. Hradec Králové patří v této věkové kategorii aktuálně k nejlepším českým týmům. Malí baníkovci však zvítězili 5:4!

Turnaj, jenž se konal v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě - Porubě, opět vzbudil zájem veřejnosti. Kapacita areálu, která byla vzhledem k vládním opatřením omezena, nestačila a mnoho fanoušků sledovalo turnaj zpoza plotu. Všichni diváci byli svědci triumfu Baníku v základní skupině. Ostravané si poradili s Karvinou 14:3, s Opavou 13:0 a se Zlínem 6:4. Do play-off tedy Baník nastoupil jako vítěz základní skupiny "A". Ve čtvrtfinále porazil Baník U12 vrstevníky Slovácka 11:1, v semifinále Opavu 4:1 a ve finále se měl Baník střetnout s Hradcem Králové. "Ten má pověst nejlepšího českého týmu v této mládežnické kategorii," poznamenal na konto kvality finálového soupeře Baníku Roman Holiš, klubový sekretář mládeže a hlavní organizátor turnaje. "Baník byl ale ve finále lepším týmem a zaslouženě vyhrál," dodal Roman Holiš. Ostravané získali v utkání až třígólový náskok, vedli 4:1, a přestože soupeř dokázal vyrovnat, z konečného triumfu se radoval Baník. Díky vítězství 5:4.

"Tohoto úspěchu si vážíme, ještě důležitější je pro nás ale zájem, se kterým se tento turnaj znovu setkal. A to jak ze strany zúčastněných týmů, tak ze strany rodičů dětí. Organizace turnaje byla vzhledem k pandemii mnohem složitější, byli jsme nuceni zajistit veškerá bezpečnostní opatření, kvalitu turnaje však současná situace nijak nepoznamenala. Bylo se na co dívat," pokračoval Roman Holiš.

Bývá tradicí, že patronem mládežnických turnajů, které Baník pořádá, bývá některý ze slavných baníkovců minulosti. Patronem letošního Baník Cupu byl Václav Svěrkoš. "Je v tom důležitá symbolika. Také Václav Svěrkoš byl kdysi mladým klukem. Vyrostl v Baníku a stal se z něj skvělý hráč. Je důležité, aby kluci viděli své vzory a stejně tak je důležité, aby je klub připomínal," poznamenal Roman Holiš, jenž poděkoval všem spoluorganizátorům turnaje. "Jsem šťastný za to, jak velký a nadšený tým se u organizování našich turnajů vytvořil. Když jsme začínali, dělali jsme tyto turnaje ve dvou lidech. Dnes se můžeme spolehnout na pomoc trenérů a dalších lidí z Baníku, kteří si tyto turnaje vzali za své. Děkuju všem," uzavřel Roman Holiš.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda