FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Rozhovor s trenérem U17: Tomášem Hejduškem

08.08.2018, Redakce

Hlavního trenéra kategorie U17 Tomáše Hejduška jsme krátce před zahájením nového ročníku celostátní ligy mladšího dorostu vyzpovídali.

Tomáši,  jak probíhala letní příprava a jak jste s ní byl spokojený?

Příprava splnila naše očekávání, byl nám poskytnut výborný servis a zázemí již první dva týdny na soustředení v polském sportcentru Goslaw. Hned na začátku přípravy jsme odehráli velice náročné utkání proti RB Lipsku, které jsme zvládli nad očekávání a byli s herním výkonem velice
spokojeni. Jelikož bývají taková náročná utkání zpravidla až na konci přípravy, tak bylo složité hráče po takovém úspěchu hned na záčatku přípravy udržet nadále v pracovitosti a pokoře, tak aby nepropadli uspokojení. Již v pátek nás čeká první domácí zápas proti Hradci Králové
a tímto bychom chtěli všechny naše příznivce pozvat na aktraktivní fotbal, který se budeme snažit předvádět. 

S tímto ročníkem jdete dál už třetí sezónu. Kádr tedy znáte. Co si slibujete od té letošní, kde budete hrát celostátní ligu?

V první řadě se těšíme na kvalitní soupeře, které potkáme téměř každý zápas, k čemuž bohužel v minulé sezóně nedocházelo. Kádr je pohromadě již třetí sezonou, pouze doplněný o pár jedinců, tudíž se velice dobře známe. Při výběru hráčů je u náš vždy na prvním místě charakter. Naše
domácí utkání odehrajeme převázně na přírodní trávě v Radvanicích, při nepřiznivém počasí na umělé trávě na ZŠ Jana Šoupala. 

Došlo k hráčským změnám? Pokud ano, kdo přišel a kdo odešel?

Z nových hráčů se přidal k týmu prozatím pouze Adam Vahalík z Frýdku-Místku a hráče, kteří jsou nebo byli na zkoušce, budeme nadále bedlivě sledovat. Kádr opustí několik hráčů, kterým po po domluvě ještě stále hledáme klub na hostování. 

V kádru máte spoustu šikovných hráčů, bude někdo trvale přesunut do vyšší kategorie?

Momentálně je na stálo přesunut do U19 pouze hráč Vojta Wojatschke. Přejeme si ale, aby byli v budoucnu naši hráči konkurenceschopní ve vyšší kategorii v co největším počtu. 

Děkujeme Tomáši za rozhovor a přejeme, ať Vám to kope v celém ročníku dle Vašich představ. 

K prvnímu mistrovskému utkání hrané v pátek 10.8. od 16:15 v Radvanicích proti Hradci Králové zveme všechny příznivce. 

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda