FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Rozhovor s Radkem Slončíkem: trenérem U16

10.08.2018, Redakce

Přinášíme rozhovor s legendou Baníku, Radkem Slončíkem, který pro novou sezónu převzal kategorii U16.

Radku, pro novou sezónu jste hlavním trenérem kategorie U16, tedy ročníku 2003. Kdo bude po vašem boku?

Od sezóny 2018-2019 jsem se stal hlavním trenérem FCB kategorie U16, mým asistentem bude Radim Macík, který už trénoval tyto kluky v kategorii U15. Kondičním trenérem je Michael Reichl, masérem David Knybel a trenérem brankářů Radim Plaskura.

Letní příprava Vám začala hned z kraje července. Jste s přípravou spokojen?

Přípravu jsme začali 9.7. a máme za sebou měsíc. Vzájemně se poznáváme. Herní tréninky probíhají v Krásném Poli, kondiční přípravu absolvujeme na ZŠ Šoupala. Baník nám vytváří velmi dobré podmínky pro přípravu. Máme zajištěno vše ke kvalitnímu růstu každého hráče. Takový servis, který momentálně kluci v Baníku mají, nikdy před tím nebyl. Věřím, že z takových podmínek a po vybudování tréninkových center se opět dostaneme na špičku ve výchově mládeže.

Absolvovali jste i velmi zajímavé a atraktivní turnaje. Jaký byl dojem z herního projevu týmu?

V letní přípravě jsme odehráli hodně dobrých zápasů proti výborným týmům. Vyhráli jsme Memoriál Ondřeje Voříška za účasti týmů jako je Žilina, Trenčín, Nitra, Sigma, Hradec Králové. V minulém týdnu jsme se zúčastnili velmi kvalitního turnaje v Lotyšsku, kde jsme hráli proti Tottenhamu Hotspur , reprezentaci Lotyšska, Karpaty Lvov. Byla to pro kluky zajímavá zkušenost a na hřišti viděli, hlavně u hráčů Tottenhamu, v čem je třeba se zlepšovat. Každý zápas nám ukázal, jak jsou kluci nastaveni, jaký mají charakter a s kým můžeme počítat.

Určitě došlo v hráčském kádru ke změnám. Kdo tedy odešel a kdo naopak posílil kategorii U16?

Kategorii U16 jsme doplnili o 4 hráče a 2 brankáře. Do mužstva vnesli konkurenci a jsme rádi, že hráči s potenciálem k nám chtějí přijít a jsou spokojeni. Několik hráčů odešlo, budeme je v nových týmech sledovat a určitě mají šanci se v případě dobré výkonnosti do kádru vrátit.

Co si slibujete od nového soutěžního ročníku, kde se budete utkávat i s týmy o rok staršími?

Chceme, aby se kluci rozvíjeli, hráli aktivně, sebevědomě, s chutí, byli kvalitní na míči a chtěli se zlepšovat. Samozřejmě se budeme snažit vyhrávat, ale takovým způsobem, aby tyto výsledky byly podloženy kvalitním herním projevem. Snahou nás všech je, aby v budoucnu naši odchovanci tvořili základ A týmu Baníku Ostrava.

Děkuji  Radku za rozhovor a přejeme "tvé" šestnáctce mnoho fotbalové radosti.

Tímto zveme všechny příznivce baníkovské mládeže k prvnímu mistrovskému utkání naší U16, a to ve středu 15.8. od 13:15 proti MFK Karviná.  Hrát na bude na ZŠ Šoupala. 

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda