FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Roman West zhodnotil uplynulou sezónu devatenáctky

07.07.2019, Redakce

Hlavní trenér devatenáctky Roman West (na snímku) zhodnotil uplynulou sezónu staršího dorostu a zároveň naznačil první krůčky přípravy na sezónu novou.

Hodnocení trenéra Romana Westa: "Prvních šest kol, z toho pět porážek. Poslední místo v tabulce. Po skvělé letní přípravě, kdy jsme defakto všechno vyhráli, včetně silně obsazeného domácího turnaje se zvučnou zahraniční účastí o Zlatý Kahan, přišla poměrně „studená sprcha“. Najednou jsme krutě spadli z vavřínů do reality a čistého boje o záchranu. Museli jsme se škrábat ze samotného dna nahoru. Pozitivní je, že se náš tým ještě více semknul, o což jsme v létě hodně usilovali a že se to nakonec povedlo s předstihem se v klidném středu tabulky zachránit. V určitých fázích sezóny jsme dokonce mohli i atakovat nejvyšší umístění, třetí příčka byla relativně blízko. Což by po tom slabém začátku asi nikdo nevěřil. Střed sezóny byl výsledkově a v některých zápasech i herně určitě nejlepší. Z 18 utkání za sebou jsme jich hned 14 vyhráli. To byla skvělá jízda, hodna značky FC Baník Ostrava. Vynikající zápasy byly zejména doma proti Příbrami (4:0), Spartě Praha (3:0), Viktorii Plzeň (3:0) nebo na Dukle Praha (1:4). Zajímavý byl také dvojzápas se Slováckem (výhry 1:4 a 4:3), Slávií (2:1) nebo Sigmou Olomouc. Loňského vítěze dorostenecké ligy a účastníka mládežnické ligy mistrů, jsme dokonce porazili hned dvakrát (2:3 a 5:3). Celkově jsme hráli dobře především do útočné fáze. Nastříleli jsme dost branek. Dle skóre (59 gólů) jsme skončili jako pátý nejlepší tým dorostenecké ligy, co se týká statistik ofenzivního pojetí hry. Zajímavostí také je, že jsme byli vůbec nejlepším týmem v úvodech utkání. Dokázali jsme vstřelit jedenáct branek do prvních 15 minut v zápase. Naopak posledních šest kol se nám vůbec nepovedlo. Prohráli jsme čtyři z šesti utkání a inkasovali 20 gólů. Do té chvíle patřila naše defenziva opět dle skóre k nejlepším. Ukázalo se ale, že nám určití hráči citelně chybí a celková kvalita týmu šla po všech stránkách výkonnostně dolů. Zklamaní jsme vyloženě z koncovky sezóny, kdy jsme vysoko prohráli na Spartě a poté ztratili i dobře rozehrané derby v Karviné. Vede se v poločase 0:2, máme 5-6 tutovek a prohrajeme po dvou penaltách ve hře i následný penaltový rozstřel. Hlavně z naší nedisciplíny ve všech směrech panuje velké rozčarování doteď. Celkové osmé místo ale hodnotíme pozitivně. Je to určitě posun k lepšímu. Oproti loňskému boji o záchranu až do závěrečných kol a třinácté pozici. Hlavně pak náš špatný vstup do sezóny, kdy jsme byli po šestém kole s třemi body poslední… Proto to celkově nakonec musíme vzít jako povedenou sezónu. Škoda toho finiše, mohli jsme zabojovat i o vyšší příčky. To nás mrzí. 

Po třítýdenním volnu, v pondělí 1. 7. 2019 začala příprava na nadcházející sezónu. V krásném areálu nově vybudovaného dorosteneckého tréninkového centra na Vistě. Ovšem ještě před prvním fotbalovým tréninkem jsme absolvovali takový krátký kemp. Šlo o třídenní seznámení hráčů mezi sebou, o vztahy. Sejdou se spolu dva nové ročníky, realizační tým. Snažili jsme se nastavit pohodovou atmosféru. Spali společně na statku, jezdili na kolech, byly na pstruhy, na koupališti, opékali, vařili guláš v kotlíku. Hráli turnaj v beach volejbale a další jiné hry. Věřím, že se to povedlo, kluci si to užili a teď se už můžeme odrazit k tvrdé práci na hřišti tak, aby nás fotbal bavil a mohl bavit i ostatní okolo ještě více a hlavně častěji, než tomu bylo loni. Nejlépe každý den."

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda