FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Radek Slončík zhodnotil vystoupení šestnáctky

18.06.2020, Redakce

Sportovní ředitel Akademie Baníku Ostrava Radek Slončík byl po celou dobu samozřejmě přítomen v Praze, kde sledoval všechny zápasy a hlavně výkony modrobílých, kteří jej nezklamali, naopak, velmi potěšili.

Ve výchově mládeže už patříme ke špičce v republice, tyto úspěchy jsou toho důkazem,“ konstatoval Radek Slončík a na konto silného ročníku 2004 poznamenal: „Tento ročník, ale nejen tento, i další generace, které v Akademii vychováváme, jsou odrazem dobré spolupráce všech lidí počínaje skautingem, přes trenéry, kondiční trenéry, sekretáře, zdravotní úsek, školní pracovníky až po rodiče a samotné hráče.“

Radku Slončíkovi se líbila hra, jíž se baníkovská šestnáctka pod vedením hlavního trenéra Marcela Frajta na finálovém turnaji v Praze prezentovala. „Narazili jsme na nejlepší týmy. V semifinále jsme porazili Spartu, ve finále Slavii. V obou zápasech jsme byli fotbalově lepší a zaslouženě jsme obsadili 1. místo,“ řekl šéf Akademie FCB.

„Osobně dohlížím na dodržování nastavené herní koncepce, která nám začíná přinášet nejen výsledky, ale i výborné individuality. Byli jsme zdravě sebevědomí, silní na míči, dobří v kombinaci a celkově výborně kondičně připraveni. Byla radost se na kluky dívat. Až 6 hráčů se může dostat do nominace reprezentace ČR U17,“ prohlásil Radek Slončík.

Vítězství na Memoriálu Vlastislava Marečka je vynikajícím úspěchem, zároveň se však jedná jen o milník na cestě za výchovou kvalitních hráčů v Baníku Ostrava. „Chceme se stále zlepšovat. Filozofií Akademie je budovat hrdost v hráčích k FCB, cílem hráčů by mělo být v budoucnu oblékat dres A týmu Baníku Ostrava.“

Bez kvalitního zázemí to však nejde. To platí pro A-tým stejně jako pro mládež. Že mládež Baníku vysoce kvalitní zázemí pro svou práci má, za to je stejně jako celý Baník, vděčna svému majiteli Václavu Brabcovi. „Chtěl bych poděkovat panu majiteli za podmínky, které nám vytváří. V mládeži se budeme nadále snažit vychovat kvalitní odchovance, aby v brzké době následovali Kubu Drozda v A týmu Baníku,“ uzavřel Radek Slončík.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda