FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Radek Slončík zhodnotil jarní část šestnáctky Baníku

07.07.2019, Redakce

Radek Slončík jakožto hlavní trenér zhodnotil jarní část svého týmu, se kterým již v pondělí vstupuje do náročné letní přípravy na celostátní dorosteneckou ligu sedmnáctek.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka: Náš tým U16 jsme na jarní sezónu doplnili o Lukáše Kollka, svým charakterem a fotbalovou kvalitou se ihned zařadil do základní sestavy. Stále jsme dbali na dodržování nastavených pravidel - chování, slušnost, pořádek, školní povinnosti, reprezentace FCB, vzájemný respekt mezi sebou, tréninkovou morálku, aktivitu a chuť se zlepšovat. Chtěli jsme, aby se kluci rozvíjeli, hráli aktivně, sebevědomě, s chutí, byli kvalitní na míči, zdravě agresivní a měli radost z předvedených výkonů. Naším cílem bylo samozřejmě vyhrávat, ale takovým způsobem, aby tyto výsledky byly podloženy kvalitním herním projevem. V mistrovských utkáních jsme se prezentovali velmi dobrým herním projevem. Hráli jsme aktivně, vysoko presovali, byli silní na míči a soupeře ve většině zápasech přehrávali. O tom, kdo vyhraje MSDL se rozhodlo v utkání dvou nejlepších týmů soutěže. V zápase velmi dobré úrovně jsme podlehli Sigmě Olomouc 2:3. Celkově jsme skončili v tabulce na druhém místě, získali jsme ve 30 zápasech 74 bodů, při skóre 150:38. Potěšil nás tak vysoký počet vstřelených gólů, jednoznačně nejvíce ze všech týmů. Nedostatky v zápasech jarní části jsme měli při bránění standardních situací, v přepínání do obranné fáze, vyhodnocení situací ve finální fázi a v úspěšnosti našich útočných standardních situací. Mezi nejlepší hráče jara patřili Ondřej Kukučka, Adam Rehwald, Petr Dil, Jan Jelen, Lukáš Kollek a Daniel Šmiga.

Mužstvo FCB U16 je velmi dobře charakterově nastaveno, kluci se respektují a pomáhají si. Myslím, že se stále zlepšujeme jak individuálně tak týmově, automatizmy na hřišti se zlepšují, ale je pořád třeba pracovat a zdokonalovat se. V jarní části sezóny jsme v realizačním týmu pracovali ve stejném složení jako na podzim. Mým asistentem byl Radim Macík, kondičním trenérem Michael Reichl, trenérem brankářů Radim Plaskura a masérem David Knybel. Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za spolupráci a pracovitost. Prožili jsme spolu úspěšný fotbalový rok. Přejme áčku Baníku, ať se daří a klukům v mládeži hodně chuti do zlepšování se, abychom je na ligových trávnících v dresu FCB viděli ve větším počtu co nejdříve. 

8.7. začínáme letní přípravu, která bude velmi náročná. V dopoledních hodinách budeme mít herní tréninky na hřišti v Krásném Poli a odpoledne se budeme připravovat v nově vybudovaném tréninkovém centru Vista, kde využijeme hlavně posilovnu a umělou trávu. Běžecké tréninky proběhnou v Bělském Lese. Všichni se už těšíme na mistrovskou celostátní soutěž, kde se budeme střetávat s nejlepšími týmy v republice. 10.8. začínáme doma proti Slovácku.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda