FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Radek Slončík sportovním ředitelem Akademie FCB

09.08.2019, Redakce

K důležité změně ve strukturách vedení klubu přikročil Baník Ostrava v těchto dnech. Novým sportovním ředitelem Akademie FC Baník Ostrava se stal Radek Slončík. Jeho úkolem je zefektivnit výchovu mladých hráčů a jejich využití pro ligový A-tým. Předsedou Akademie FCB nadále zůstává Petr Mašlej.

„Radek Slončík má bohaté zkušenosti jak ze seniorského fotbalu, tak z oblasti výchovy mládeže. Jeho úkolem je zajistit pevnější propojení mezi akademií, A-týmem a B-týmem, zefektivnit výchovu mladých hráčů, zajistit skauting tak, aby byl Baník v budoucnu ve větší míře schopen čerpat při doplňování kádru z vlastních zdrojů,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. „Bude v neustálém kontaktu s trenéry, se sportovním ředitelem Markem Jankulovským, aby se vazba mezi všemi sportovními úseky v klubu zpevnila,“ řekl Michal Bělák.

Radek Slončík dosud v Baníku pracoval jako trenér týmu U17. Tím i nadále zůstane. „Baník má a hlavně v dohledné době bude mít vynikající podmínky pro výchovu mládeže. A má v mládeži i zajímavý hráčský potenciál, takže by skutečně měl být v budoucnu schopen zásobit A-tým do značné míry z vlastních zdrojů,“ řekl Radek Slončík. „To samozřejmě obnáší řadu úskalí kvalitní výchovou a tréninkovým procesem počínaje a dostatečnou péčí o hráče, který překonává přechod z mládežnického do dospělého fotbalu konče. K tomu je nezbytná častá a pravidelná komunikace mezi sportovním vedením klubu, A-týmu, B-týmem a mládeže. Tu je nutné zkvalitnit, což bude také mým úkolem,“ dodal Radek Slončík.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda