FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Radek Slončík před startem dorostenecké ligy

09.08.2019, Redakce

Již v sobotu startuje celostátní dorostenecká liga. S lodivodem sedmnáctky - Radkem Slončíkem, jsme si popovídali o letní přípravě i ambicích v nové sezóně.

Máte za sebou letní přípravu. Jaká Byla? Jste s ní spokojen?

Spokojen jsem určitě. Kluci celou přípravu odmakali výborně. I s kondičním trenérem, který jim připravil náročný program, se popasovali skvěle. Odehrané zápasy nám ukázaly, na čem máme ještě zapracovat. Odehráli jsme velmi dobrá utkání a jsem přesvědčen, že na novou sezónu jsme připraveni dobře. I herní věci, které jsme po hráčích chtěli, tak plnili a tímto se celkově zase posouváme dále. Jak jednotlivci, tak jako tým

Co hráčský kádr? Došlo k nějakým změnám oproti minulé sezóně?

Jedinou změnou je posunutí Samuela Grygara ze šestnáctky. Z velice úspěšného ročníku 2004 je tak již třetím hráčem v našem kádru. Doplnil tak Ondřeje Kukučku a Daniela Šmigu. Jinak je tým beze změn. K hlavnímu doplnění týmu došlo právě již v minulém ročníku.

V letošním ročníku budete hrát celostátní dorosteneckou ligu. S jakými ambicemi do ní půjdete?

Tak hlavně chceme hrát fotbal, na který jsme kluky připravovali již v šestnáctce. Tzn. kvalita na míči, být na hřišti zdravě sebevědomí a technicky vyspělí. Takhle se chceme prezentovat a díky tomu se kluci budou posouvat i jako individuality.

Už v sobotu hostíte v Háji ve Slezsku Slovácko. Připravovali jste se konkrétně na tohoto soupeře, kterého znáte i z minulé sezóny?

Ne. My víme, jakým způsobem Slovácko hraje. My chceme hrát naši hru, být dominantní na míči a diktovat tempo hry. Chceme uspět. Kluci jsou připraveni a natěšeni na zahájení sezóny stejně jako celý realizační tým.

Děkuji za rozhovor. Samozřejmě Vám, kolegům i hráčům přejeme úspěšnou sezónu a radost ze hry.

Taky děkuji

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda