Fotbalová akademie
čtvrtek 05. prosince. 2019
U15

Patnáctka vyhrála v Salzburgu nad místním RB 6:2

Skvělý dojem a reprezentaci Baníku Ostrava zanechala v Salzburgu naše patnáctka. Ta se v krátkém čase opět utkala v Rakousku v jedné z nejlepších evropských mládežnických akademií s domácím Red Bull Salzburg a opět dokázala po dobrém výkonu přesvědčivě zvítězit.

RB Salzburg U15 - FC Baník Ostrava U15 2:6 (0:3)

branky Baníku: Koutný 2, Kovárník 2, Badošek, Remiáš

sestava Baníku: Remiáš Jan - Krejčí (55´Bubík), Krupička , Remiáš Jiří, Šebesta (70´Málek) - Sirotek , Badošek - Kovárník (75´Koutný) , Imider (50´Honajzer, 75´Imider), Málek (57´Perrette) - Koutný (55´Gajdošík)

Hodnocení trenéra Jana Žemlíka a Milana Chalupy: V utkání hraném na 2x45 minut jsme předvedli velmi solidní výkon jak z hlediska defenzivního, tak v ofenzivní části hry. Výjimkou byl pouze 10-ti minutový výpadek, kdy jsme přestali hrát poctivý a odpovědný fotbal, nebyli jsme důrazní v soubojích a v této pasáži jsme také obdrželi oba góly a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu. Pak jsme se zase vrátili k výkonu z první půle a skóre jsme navýšili. Když porovnáme letní utkání s RedBullem s tím dnešním, tak paradoxně dnes jsme vyhráli menším rozdílem, ale po mnohem lepším výkonu, kdy jsme byli lepší na míči i silnější v kombinaci než náš soupeř. V létě nás kluci ze Salzburgu přehrávali, my skórovali po brejkových situacích nebo po standardkách, takže z pohledu herního projevu a jeho progresu v podzimní čísti soutěže jsme spokojeni.