středa 03. dubna. 2019
U15

Patnáctka porazila i stejně starý výběr Dynama Kyjev

Tak i své druhé utkání proti Dynamu Kyjev, tentokráte proti svým vrstevníkům, dokázala patnáctka vyhrát. I tentokráte musela otáčet, ovšem nyní to bylo o dost náročnější, jelikož domácí vedli o dvě branky hned v úvodní minutě zápasu. Pak už neinkasovala a sama vstřelila tři branky. Skvělá reprezentace Baníku Ostrava.

Dynamo Kyjev U15 - FC Baník Ostrava U15 2:3 (2:1)

branky Baníku: Šudák, Maloň, Látal

sestava: Kaláb - Puchala, Jiříček, Macej, Michlík - Janál, Maloň - Buryan, Šín, Látal - Frébort

střídali: Obuch, Grygar, Šudák, Bitta, Strnad

Hodnocení trenéra Jana Žemlíka a Milana Chalupy: Dneska ukázali naši kluci dvě tváře. Ta negativní byla spojena se začátkem utkání, kdy jsme podceněním soupeře v dojmu včerejšího vítězství nad U16 Dynama absolutně nezvládli začátek utkání a tento laxní a nezodpovědný přístup se nám vymstil v tom, že jsme v 50. sekundě utkání prohrávali 2:0, což jsme ještě snad nezažili. A mohlo být hůř, do 15. minuty jsme si nevěděli rady s extra rychlou přechodovou fází Dynama. Poté jsme zareagovali střídáním, vysvětlili si způsob bránění a začali jsme konečně hrát. Tou pozitivní stránkou je, že jsme se o vítězství rvali až do konce, od té 15. minuty měla hra tempo i kvalitu, soupeře jsme přehrávali a v poslední minutě jsme otočili výsledek na svou stranu. Myslím si, že i tím prospaným začátkem jsme si udělali utkání mnohem náročnější, o to větší euforii jsme otočením skóre prožili. A jde i o tu zkušenost poznání, že i s tak kvalitním soupeřem stojí za to se i za nepříznivého stavu porvat!!!