FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Patnáctka poprvé v přípravě prohrála

07.03.2019, Redakce

První prohru si v zimní přípravě připsala patnáctka Baníku. Nad její síly i přes herní převahu byla o rok starší kategorie Vítkovic, která dvakrát skórovala, zatímco domácí pouze jednou zásluhou Látala.

FC Baník Ostrava U15 - MFK Vítkovice U16 1:2 (0:1)

branka Baníku: Látal

sestava: Kaláb (41´Hrubý) - Buryan, Jiříček, Macej, Michlík - Grygar, Obuch - Frébort, Janál, Látal - Levčík, střídající hráči (hokejovým způsobem) Puchala, Strnad

Hodnocení trenéra Jana Žemlíka a Milana Chalupy: Velice poučné utkání, které jsme výsledkově nezvládli. V zápase jsme herně dominovali, především první půlhodina z naší strany snesla přísnější měřítko, paradoxně jsme ji prohráli. I ve zbytku zápasu jsme soupeře přehrávali, ale tam, kde se rozhoduje o výsledku, tedy v obou šestnáctkách jsme propadli. Především jsme se nesrovnali s tím, že starší kluci jsou fyzicky vyspělejší a důraznější, na vše bylo méně času a prostoru. Přesto jsme měli dost šancí na to, abychom góly dali, ale především nás musí mrzet góly, které jsme dostali po hrubých chybách, a to měl soupeř ještě několik trestných kopů z velice zajímavých prostorů. Nedokázali jsme se totiž srovnat s tvrdou, ale férovou hrou soupeře a sami do soubojů chodili hrozně naivně. Byly z toho jak obdržené góly, tak nabídnuté standardky a také konečný výsledek."

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda