úterý 05. listopadu. 2019
U15

Patnáctka na úvod prohrála s Herthou Berlín 2:3

Hned na úvod turnaje si připsala patnáctka porážku s německým týmem Hertha Berlín. Baníkovci vyhráli úvodní dvacetiminutovku o dvě branky, ale po poločase Hertha třemi góly skóre otočila ve svůj prospěch. Rozhodující trefa padla minutu před koncem. Dnes čeká baníkovce ještě zápas s Legií Waršava a odpoledne s londýnskou Chelsea FC.

FC Baník Ostrava U15 - Hertha Berlín U15 2:3 (2:0)

branky Baníku: 1. Imider, 3. Gajdošík

sestava: Remiaš Jan - Krejčí, Krupička ("K"), Remiaš Jiří, Šebesta - Sirotek, Badošek - Gajdošík, Imider, Málek - Kovárník

Hodnocení utkání trenéra Jana Žemlíka a Milana Chalupy: Velmi dobrý vstup do zápasu, kdy jsme byli dostatečně agresivní, rychlí a důslední v napadání, ve třetí minutě jsme vedli 2:0 a kdybychom v patnácté vedli 5:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme i s těmi nejvyloženějšími šancemi nakládali velmi laxně. Ale už v i v této době jsme si přesně neplnili obranné povinnosti, řadu situací jsme podcenili a i když si soupeř nevytvořil žádnou šanci, nebyli jsme s činností spokojeni. Ve druhé půli už nám na vysoký presink chyběly síly, bylo vidět, že v takovém tempu, v jakém se utkání odehrálo, nejsme schopni dlouhodobě pracovat. Soupeř byl jednoznačně lepší, hráči Herthy byli velmi dynamičtí a dokázali i v plné rychlosti skvěle ovládat míč. Ale přesto jsme mu v otočení skóre svou nedůsledností, naivitou a lehkovážností dost pomohli. Dva góly jsme dostali z penalt, přičemž hned ta první byla více než přísná, ale soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Věříme, že dovednosti hráčů Herthy otevřely některým našim hráčům oči!