FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Patnáct​ka má za sebou zajímavou sezónu

29.06.2017, Redakce

Baníkovská patnáctka má za sebou velmi pestrou sezónu. Od soustředění ve Španělsku, kde se utkali s Alicante a Elche. Přes trip po Německu, kde jim soupeři byli Magdeburg a Wolfsburg, až po zápas o titul mistra ČR proti Slavii. Sezónu nám přiblíží trenérský tandem Tomáš Hejdušek a Milan Chalupa.

Co se týká hodnocení sezony 2016/2017 je třeba jej začít již v minulé sezoně. "V jejímž průběhu jsme s naším trenérským kolegou Honzou Žemlíkem poznávali silné a slabé stránky včetně charakteru hráčů a na základě těchto poznatků vytipovali hráče na doplnění kádru. A musíme říct, že jsme měli šťastnou ruku, vedení klubu tyto hráče dokázali přivést a všichni příchozí se stali plnohodnotnými členy týmu," začalo úvodem trenérské duo baníkovské patnáctky.

Velkou neznámou pro kategorii U15 byl projekt regionální fotbalové akademie, který vznikl v Karviné a do které několik hráčů přešlo. Bylo otázkou, jak se podaří sladit to, že se v průběhu školní docházky sejdeme pouze na předzápasovém tréninku. Výhodou bylo, že Tomáš Hejdušek měl pod kontrolou tréninkový proces v akademii, Milan Chalupa na Šoupalce, v průběhu týdne měly obě skupiny hráčů obdobný tréninkový plán, který oba trenéři spolu konzultovali a v pátek jen ladili do zápasového režimu. "Samozřejmě to není úplně ideální stav, chybělo především srovnání hráčů v týdenním mikrocyklu i sociální soužití ale nakonec si vše i díky zdravému charakteru hráčů sedlo," shodli se oba trenéři vedoucí kategorii U15.

Zároveň je třeba zmínit i podmínky, které vedení klubu pro práci trenérům zajistilo. "Měli jsme k dispozici dodávky, které jsme v případě potřeby mohli využívat pro převoz hráčů tak, abychom mohli v některých momentech trénovat spolu. A rovněž soustředění ve Španělsku (za přispění spolku BaníkBaníku) a trip po Německu, který jsme mohli absolvovat a utkat se se silnými soupeři přispěly k tomu, že můžeme sezónu hodnotit jako úspěšnou. Jen tomu chyběla ta pověstná třešnička na dortu v podobě titulu," přidal trenér Chalupa. "Rozhodující bude, jaký bude další biologický i výkonnostní růst jednotlivých členů týmu a kolik z nich uvidíme v modrobílém baníkovském dresu v lize dospělých. Ta cesta bude určitě velmi náročná a trnitá, tým bude třeba ještě dále doplnit v závislosti na vývoji hráčů ale předpoklady kluci mají," pokračoval trenér Hejdušek.

Nicméně předsezónní cíl - vítězství v Moravskoslezské lize a postup béčka do druhé nejvyšší soutěže - byl splněn, drtivá většina výkonů v zápasech byla hodnocena velmi pozitivně a sezónu je možno hodnotit jako úspěšnou. "Tímto bychom rádi poděkovali všem kolegům trenérům za spolupráci,našemu patronovi Rendovi Bolfovi, vedení klubu, spolku BaníkBaníku, rodičům i dalším partnerům, protože úspěch týmu je i jejich úspěchem a bez vzájemné plodné a bezproblémové spolupráce bychom se k němu nedopracovali," poděkovali závěrem trenéři Hejdušek a Chalupa.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda