FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Osmnáctka v rámci soustředění sehrála dvě přípravná utkání

13.02.2019, Redakce

V minulém týdnu absolvovala osmnáctka herně-kondiční soustředění v Beskydech v rekreačním středisku Sepetná. Během něj sehrála i dvě přátelská utkání proti Prešovu a mužům Brušperka.

Hodnocení trenéra Radomíra Hlaváče a Petera Drozda: Měli jsme tady výborné podmínky jak na trénování, tak na nezbytnou regeneraci. Na herní tréninky jsme využívali hřiště s umělým povrchem v nedalekém Frýdlantu, kondiční složku jsme rozvíjeli v tělocvičně či v horském terénu. Zpestření pro kluky byl určitě výšlap, nebo spíše výběh na Lysou Horu se známým horolezcem Liborem Uhrem (pokořitelem K2).
V rámci tohoto soustředění jsme sehráli dvě přípravná utkání. Ve středu proti slovenskému Prešovu a v sobotu proti mužům Brušperku. Pro nás to byly zápasy, které nás otestovaly hlavně po kondiční stránce. Do obou utkání jsme šli z plné zátěže, navíc v počtu, kdy jsme měli minimální možnost střídání. Proto nás zajímalo, jak kluci budou pracovat v únavě. Oba zápasy měly z naší strany tempo. Více nás prověřilo to první proti Prešovu, který hrál rychle a agresivně. Druhé utkání proti mužům Brušperku už takové tempo nemělo. Soupeř se soustředil na bránění a rychlé protiútoky. Tady jsme si zase vyzkoušeli hru do zatažené obrany. Vstřelili jsme v něm sice pět branek, ale vzhledem k počtu šancí, které jsme si v tomto utkání vypracovali, by jsme měli být gólově daleko produktivnější.
FC Baník Ostrava U 18 – FK Tatran Prešov U 19 1 : 1 (0:1)
branka FCB: Nezhoda
Sestava: Gergela (46. Prokel) – Žídek, Podešva, Merta (65. Žák M.) , Fulnek – Nezhoda, Jaroň – Rýc (46. Šec), Smékal, Juroška – Magdon
FC Baník Ostrava U 18 – SK Brušperk muži (KP) 5 : 2 (0:1)
branky FCB: Žák M., Nezhoda, Jaroň, Juroška, Smékal

Sestava:
Gergela (46. Prokel) – Žídek, Podešva, Bagar, Fulnek – Nezhoda, Jaroň – Šec (68. Juroška), Žák M., Juroška (46. Bloksch) – Smékal
  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda