Fotbalová akademie
pátek 07. dubna. 2017
U17

Mládežnické reprezentační výběry

Během uplynulého týdne se konaly reprezentační akce dvou věkových kategorií. Konkrétně se jednalo výběr U17 Future, který absolvoval soustředění v Belgii, jehož se zúčastnil také Milan Urban. Druhým výběrem byla kategorie U14, kde Baník Ostrava reprezentoval Jakub Drozd. Oba hráči Baníku o sobě dali vědět.

ČR U17 Future

Na soustředění výběru U17 Future, které se konalo v Belgii od 1. do 6. dubna, dostal pozvánku také hráč sedmnáctky Milan Urban. V rámci soustředění byla sehrána dvě utkání s domácím výběrem Belgie. V prvním utkání nastoupil Urban v základní sestavě a byl na hřišti u tří ze čtyř branek českého výběru. V 55. minutě střídal. Ve druhém utkání nastoupil baníkovský záložník do druhého poločasu a podařilo se mu v 65. minutě vyrovnat na konečných 3:3.

Belgie U17 - Česká republika U17 FUTURE 1:4 (1:2)
Branky ČR: 8. Zlatohlávek, 17. Zíma, 44. Ambler, 79. Havrda
Sestava ČR: Janáček - Volf, Zíma, Nemšovský, Suchochleb - Vybíral (70. Havrda), Jurásek - Urban (55. Kaczmarczyk), Doležal (65. Heller), Ambler (55. Šulc) - Zlatohlávek (65. Kotouček). Trenéři Janoušek a Kotal.

Belgie U17 - Česká republika U17 FUTURE 3:3 (3:2)
Góly ČR: 14. a 17. Samko, 65. Urban
Sestava ČR: Volf (41. Nemšovský) - Zíma, Suchochleb, Kaczmarczyk - Havrda, Šulc (41. Urban) - Heller (65. Ambler), Samko (60. Vybíral), Doležal (60. Jurásek) - Kotouček (62. Zlatohlávek). Trenér Janoušek a Kotal.

ČR U14

Vůbec první zkušenost s reprezentačním dresem čekala na hráče ročníku narození 2003. K dvěma mezistátním utkáním proti Nizozemsku byl pozván také baníkovec Jakub Drozd. V obou utkáních nastoupil Drozd na pozici středního záložníka v základní sestavě a odehrál obě celá utkání. Ve druhém zápase poslal výběr ČR U14 do vedení. V 8. minutě zápasu si postavil míč na penaltu, kterou proměnil.

Česká republika U14 - Nizozemsko U14 0:2 (0:0)
Sestava ČR: Kinský – Němeček, Prebsl, Novák, Rubín – Kudela (50. Šimeček), Drozd – Černák (50. Šrejber), Štichauer (36. Jambor), Lehocký (50. Kocůrek) – Burgo (36. Beránek) Trenéři: Heidenreich, Papuga, Šiml.

Česká republika U14 - Nizozemsko U14 1:2 (1:0)
Branka ČR: 8. Drozd z pen.
Sestava ČR: Četverik – Němeček (55. Rubín), Prebsl, Novák, Česák – Šimeček (45. Kudela), Drozd – Beránek (45. Burgo), Jambor (45. Štichaer), Lehocký (45. Kocůrek) – Šrejber (45. Čerňák) Trenéři: Heidenreich, Papuga, Šiml.

Oběma mladým baníkovcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů a další pozvánky také do budoucna!