FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Hodnocení podzimní části kategorie U18

08.12.2019, Redakce

Také osmnáctka má za sebou úspěšný podzim. Jaký byl a co očekává od jarní části zhodnotil hlavní trenér Radomír Hlaváč (na fotce).

U 18 vstupovala do sezóny 2019/20 s cílem, aby hráči co nejlépe a nejrychleji zvládli přechod z mladšího dorostu do staršího. Proto byla podzimní část pro kluky změnou, hlavně co se tréninkového procesu týče. Zvyšují se nároky na kondici, intenzitu a rychlost provádění herních činností. Nepřizpůsobovali jsme tréninkový cyklus vloženým utkáním v týdnu, ale zaměřovali jsme se na komplexní rozvoj hráčů. Kategorie U18 je specifická. Kádr je do tréninkového procesu užší a v samotných utkáních plní i roli vytěžovací, pro hráče z U19 a U17, kteří mají menší zápasovou praxi ve svých družstvech. I z tohoto důvodu se v patnácti mistrovských zápasech protočilo 30 hráčů. Jdeme cestou vychovávat individuality a co nejlépe připravit hráče s potenciálem pro U19 a následně dospělou kategorii. Proto nebyly stoprocentní prioritou výsledky, ale herní výkony hráčů a celého mužstva. Mistrovská utkání byly pro nás trenéry zpětnou vazbou, zda se herní výkony hráčů posouvají nahoru a na které činnosti či dovednosti se detailněji zaměřit v tréninkovém procesu. Mužstvo hraje v základním rozestavení 4-2-3-1. Cílem bylo, abychom se v utkáních prezentovali aktivní hrou s herními principy, které jsou v klubu nastaveny. Ve většině z nich jsme soupeře přehrávali v poli, měli více zakončení, ale ne v každém se to projevilo výsledkově. Proti mužstvům z horní poloviny tabulky máme výsledkově slušnou bilanci. Porazili jsme Olomouc (2:0), Zlín (4:2), Slovácko (2:0), Třinec (2:0), remizovali s Frýdkem (0:0). V těchto utkáních jsme měli i herně navrch. V zápase s Brnem (1:2) jsme doplatili na selhání v proměňování šancí, ale i v tomto utkání byl náš herní výkon lepší soupeře. Naopak mrzí prohra s Hlučínem a remíza s Prostějovem, kde byly výkony v těchto utkáních pod našim průměrem. Průběžné třetí místo po polovině soutěže s bilancí 10 výher, dvou remíz a tří proher s 32 body při skóre 47:13 odpovídá našim podzimním výkonům. K tréninkům přistupují kluci velmi dobře. Na většině z nich je vidět úsilí zlepšovat se. Tréninková docházka je cca 90%, kdy jsou absence způsobené zraněními a nemocemi. K výkonnostnímu růstu hráčů by bylo dobré vytvořit větší konkurenční prostředí a doplnit stav alespoň o 2-3 kvalitní hráče. To je ale vzhledem k této věkové kategorii takřka nemožné. Před sezonou jsme kádr doplnili o Denise Farese Kubuška z Prostějova, který se zatím adaptuje na náročný tréninkový režim.

Hráči, kteří na podzim podávali stabilní a v některých utkáních nadprůměrné výkony jsou Šigut, Stoklásek, Merta, Gergela. Standard si udrželi a potenciál k dalšímu růstu je v Říhovi, Holaňovi, Madeckém, Prokelovi. Statisticky jsou na tom nejlépe Šigut, Říha Kubušek, Madecki.

Cíle pro jarní část.

Naším výsledkovým cílem pro jarní část je umístit se do třetího místa, ale s velkým důrazem na to, jakým způsobem bude tohoto cíle dosaženo a jakým herním výkonem se budou hráči a mužstvo v utkáních prezentovat. Zajímat nás také bude naše bilance proti ligovým mužstvům. Výkonnostní cíle jsou: pracovat dál na zdokonalování HČJ, na hernímu stylu mužstva v obou fázích hry (obranná fáze a útočná fáze), zkrátka ještě více zlepšit výkonnost hráčů.

Realizační tým osmnáctky: Hlavní trenér Radomír Hlaváč, asistent trenéra Peter Drozd, trenér brankářů Ivo Schmucker,  kondiční trenér Radek Výtisk, masér Michal Seibert

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda