FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Hodnocení podzimní části kategorie U17

09.12.2019, Redakce

Sportovní ředitel mládeže Akademie Baníku Ostrava Radek Slončík, coby hlavní trenér baníkovské sedmnáctky zhodnotil uplynulý půlrok, který byl zcela jistě úspěšný.

Po velmi dobře zvládnuté sezóně v kategorii U16 v MSDL jsme přešli do kategorie U17. Hrajeme náročnější zápasy v celostátní dorostenecké lize. Realizační tým pro podzimní sezónu zůstal stejný, mým asistentem je Radim Macík, kondičním trenérem Michael Reichl a trenérem brankářů Ivo Schmucker. Hráčský kádr doplnil z mladší kategorie talentovaný Samuel Grygar a stal se okamžitě hráčem základní sestavy. V týmu jsme měli k dispozici 18 hráčů a 2 brankáře, velká konkurence prospěla ke zlepšení výkonů jednotlivců.

Po dobudování tréninkového centra Vista se podmínky k rozvoji mládeže Baníku nadstandardně zlepšily. Dlouho se na takový areál čekalo, všichni jsme rádi za tak skvělé podmínky, patří ke špičce v republice. 4 dorostenecké kategorie mají k dispozici dvě hřiště s umělým povrchem a jednu přírodní trávu s kamerovým systémem. V budově jsou kabiny pro trenéry, hráče, doktora, fyzioterapeuta, kondiční trenéry, video místnost, kde probíhá hodnocení zápasů a velká moderní posilovna.

Letní příprava byla velmi náročná, kluci ji zvládli výborně, díky velmi dobré kondici byli v podzimní části schopni odehrát celý zápas ve vysokém tempu. Velkou výhodou je, že většina kluků je na naší střední škole Akademie a v rámci rozvrhu probíhá tréninkový proces. Týdenní plán se skládá ze 7 tréninkových jednotek. Tréninkový proces je výborně nastavený, je v něm vše, co je důležité pro rozvoj mládeže. Většina kluků si již uvědomuje, aby všechno zvládli a byli konkurenceschopní, musí se celkově o sebe starat.

Stále jsme dbali na dodržování nastavených pravidel - chování, slušnost, pořádek, školní povinnosti, reprezentace FCB, vzájemný respekt mezi sebou, tréninkovou morálku, aktivitu a chuť se zlepšovat.

V mistrovských utkáních jsme se poměřili s nejlepšími týmy v republice a prezentovali se velmi dobrým herním projevem. Neustále jsme chtěli hrát aktivně, vysoko napadat a být silní na míči. Kromě prvního poločasu proti Slavii jsme fotbalově vždy uspěli. Kvalitními předváděnými výkony se v zápasech dostavily i vítězství, v tabulce jsme na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na prvního. V 15. zápasech jsme získali 37 bodů, při skóre 64:16. Potěšil nás velký počet vstřelených gólů i malý počet inkasovaných.

Mezi nejlepší hráče podzimu patřili Ondřej Kukučka, Adam Rehwald, Samuel Grygar, Jan Jelen, Petr Dil´, Jan Nevřela a nejlepší střelec soutěže Daniel Šmiga, který vstřelil 24 gólů.

Mužstvo FCB U17 je velmi dobře charakterově nastaveno, kluci se respektují a podporují se. Myslím, že se stále zlepšujeme jak individuálně tak i týmově, je však pořád třeba dál pracovat a chtít se zdokonalovat. Kluky chválíme za přístup, aktivitu a velmi nás těší, s jakou radostí fotbal hrají.

Děkuji všem hráčům a realizačnímu týmu za spolupráci.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda