FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Dvanáctka v Polsku zanechala výborný dojem

27.08.2019, Redakce

Velmi kvalitně obsazeného turnaje v polském městě Lubliniec se zúčastnila dvanáctka Baníku. V silné konkurenci se neztratila, předváděla velmi dobré výkony a nakonec brala jedenáctou příčku. Turnaj nakonec ovládl Slask Wroclaw před PSV Eindhoven a Espanolem Barcelona.

Hodnocení trenéra Michala Janíka a Martina Šubrta: Ve dnech 24.-25.8.2019 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje za účasti 32 týmů z mnoha zemí, který hostil polský Lubliniec. Kromě polských týmů na turnaji hrál Manchester City, Cardiff City, TDA Londýn, Espanyol Barcelona, PSV Eindhoven, Gent, Hajduk Split, Karpaty Lvov, AS Trenčín, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Slovan Liberec a mnoho dalších. Hrálo se ve čtyřech skupinách po osmi týmech, a to systémem každý s každým. Tři nejlepší z každé skupiny postoupily do tzv. Champions League, kde se hrálo o celkové vítězství. Hrálo se na hřišti 50x30 metrů po 15-ti minutách a v počtu 6+1.

V základní skupině nás čekalo APMT Polsko, Kluczbork, Espanyol Barcelona, AS Trenčín, TDA Londýn, Zaglebie Lubin a Gdaňsk. Po pěti výhrách, jedné remíze a jedné prohře jsme z druhého místa postoupili do finálové skupiny, ve které jsme následující den změřili síly s Karpaty Lvov, Spartou Praha a PSV Eindhoven.

Po smolné porážce s ukrajinským týmem a dvou bezbrankových duelech se Spartou a PSV jsme dosáhli "jen" na utkání o celkové 11.místo. V tom jsme proti Legii Varšava zvítězili 2:0.

Na turnaji jsme odehráli kvalitní zápasy, kdy především ten proti Espanyolu patřil k něm nejpovedenějším. Brzy jsme prohrávali o dvě branky, ale neustálou snahou a tlakem jsme dokázali skóre otočit. Kvalitní výkony jsme předvedli také proti Trenčínu, APMT Polsko, TDA Londýn, i utkání se Zaglebiem Lubin mělo dobrou úroveň.

Mrzí nás úvodní duel druhého dne s Karpaty, kdy jsme byli hernějším týmem, problémy nám dělal důraz soupeře a hlavně nás srazily individuální chyby a neproměňování šancí za stavu 0:0. V utkání se Spartou musíme sportovně uznat sílu soupeře a s PSV se hrálo vyrovnané, bojovné utkání. Střetnutí o celkové umístění s Legií jsme měli herně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli.

Závěrem můžeme říct, že jsme spokojeni s vystoupením kluků na turnaji, předváděli jsme zajímavé individuální výkony a sehráli většinou utkání, kde jsme byli lepším týmem. Hrálo se hodně zápasů, proto bylo k vidění i mnoho chybiček a technických nedostatků, ale přesto kluci zaslouží pochvalu.

Utkání ve skupině: FCB-APMT Polsko 4:0 (Šmiga 2, Végh, Halfar), Kluczbork 0:0, Espanyol Barcelona 3:2 (Šmiga, Javorský, Halfar), TDA Londýn 4:0 (Halfar 2, Šmiga, Végh), AS Trenčín 3:0 (Javorský, Halfar, Richter), Zaglebie Lubin 1:0 (Sukaný), Gdaňsk 0:1

Champions League: FCB-Karpaty Lvov 0:4, Spatra Praha 0:0, PSV Eindhoven 0:0

Utkání o 11.místo: FCB-Legia Varšava 2:0 (Richter, Kundrát)

Sestava: Kuchař, Vidlář - Bartošic, Halfar, Hrnčárek, Javorský, Kundrát, Návrat, Richter, Sukaný, Šmiga, Végh

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda