čtvrtek 13. srpna. 2020
U19

Devatenáctka vyhrála v Lipsku!!

Skvělé!! Devatenáctka zavítala do Německa, kde v tréninkovém centru Lipska sehrála přátelské utkání s domácím RB. Baníkovci se prezentovali velmi dobrým výkonem a i přesto, že po poločase o branku prohrávali, dokázali třemi trefami v druhém dějství výsledek otočit a připsat si velmi cenný skalp německého velkoklubu.

RB Lipsko U19 - FC Baník Ostrava U19 2:4 (2:1)

branky Baníku: 31. Rehwald, 50. Kubušek, 54. Guzik, 77. Holaň

Sestava: Kovařík (46. Gergela) - Guzik (75. Šigut), Kukučka (75. Rehwald), Stoklásek, Sotorník (60. Nevřela) - Rehwald (60. Boháč), Stuchlík - Knedla (60. Holaň), Konečný (75. Holub), Šigut (25. Kubušek) - Šmiga (60. Merta)

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Kováře: K dalšímu přípravnému ukání jsme odcestovali do Lipska a ve špičkovém tréninkovém centru, které patří mezi nejlepší v Evroě jsme měli možnost se porovnat s hráči domácího RB. Na skvěle připravené trávě se hrál výborný fotbal. Domácí tým jsme od začátku překvapili naší velmi aktivní hrou, vytvořili jsme si šance, ale góly jsme nedali. Soupeř se prosadil z brejkové situace, my jsme vyrovnali, ale hráči Lipska se ještě jednou prosadili a poločas vedli 2:1. Ve druhém poločase jsme pokračovali v náročné hře, výborně jsme napadali, dařila se nám kombinace, gólově se prosadili a vyhráli jsme. Pochválíme všechny hráče za výborný předvedený výkon. Domácí měli velkou kvalitu, ale kluci se jim minimálně vyrovnali a v některých fázích, což nás velmi potěšilo, jsme byli lepší. Chtěli bychom se takto prezentovat v mistrovských utkáních.