FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka chce připravit více hráčů pro profesionální fotbal

28.12.2017, Redakce

Osm výher a osm proher, to je bilance baníkovské devatenáctky v podzimní části celostátní ligy dorostu. Pod vedením Pavla Malury se Baníku U19 dařilo proti silnějším týmům, naopak se slabšími mužstvy ztrácel. Trenéra Pavla Maluru trápí, že devatenáctka nenabízí více hráčů připravených na přechod do profesionálních soutěží.

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI:
Tým se tradičně skládal ze dvou kategorií, přičemž jádro tvořili hráči ročníku 1999. Přestože úvod soutěže jsme zvládli velice dobře a navázali tak na výkony z přípravy, postupně jsme se výpadky ve výkonnosti propadli až do hlubokého průměru. Tým trpěl velmi nevyrovnanou výkonností, scházeli mu lídři, kteří by dokázali rozhodovat zápasy a svými výkony strhnout ostatní. Kluci sice mají v kabině dobré vztahy, ale na hřišti nedokážou táhnout vždy za jeden provaz a pomoci jeden druhému. Díky tomu jsme nedokázali dotahovat zápasy tak, jak by to odpovídalo jejich průběhu a přicházeli o body.

CO MĚ POTĚŠILO:

 • Ze zápasů s týmy první pětky, jsme získali 8 bodů ze čtyř utkání ( S Plzní se nehrálo) a to jsme kromě Brna všechny odehráli na hřištích soupeře, zápasy s týmy, které chtějí hrát fotbal a kde se od nás nic neočekává, hrát umíme.
 • Přístup hráčů v tréninku se oproti loňskému roku hodně zlepšil.
 • Výborné výkony obou brankářů Lapeše a Murína.

CO MĚ ZKLAMALO

 • S týmy od šestého místa do dvanáctého místa jsme uhráli jen čtyři body. Proti týmům, které měli svůj styl postavený na destrukci, kvalitní defenzivě a rychlém přechodu do útoku a hlavně, kde hrajeme pod tlakem očekávaného vítězství, jsme se nedokázali prosadit.
 • Nevyrovnanost výkonů, např. po výborném zápase na Spartě tři výkonnostně velmi průměrné v Budějovicích a doma s Karvinou a podprůměrný ve Zlíně.
 • Na prvoligový fotbal je z ročníku 1999 a 2000 v současné době připravený jediný hráč z pole oproti loňským sedmi z ročníku 1998.

NEJPOVEDENĚJŠÍ ZÁPAS:
FC Baník Ostrava - Brno 3:3 (na pen. 3:1)
Branky:
Houdek 2, Vician

Oboustranně výborný fotbal a individuální výkony některých hráčů byly v tomto utkání na mezinárodní úrovni.

NEJHORŠÍ ZÁPASY:
FK Teplice - FC Baník Ostrava 4:3
Branky: Vician, Russmann, Pak

Jedno z tabulkově nejhorších mužstev nám vstřelilo čtyři branky, náš přístup k zápasu byl hanebný a soupeře jsme jednoduše hluboce podcenili.

FC Baník Ostrava - FK Příbram 1:1 (na pen. 2:4)
Branka: Žák

Přestože jsme po celou dobu zápasu byli jasně lepší, zápas jsme psychicky absolutně nezvládli, neboť jsme podlehli strachu z neúspěchu a nechali tak soupeři dva body.

CÍL PRO JARNÍ ČÁST:

 • Dosáhnout toho, aby na konci soutěže bylo více hráčů připravených na přechod do profesionálních soutěží.
 • Zlepšit psychickou odolnost týmu i jednotlivých hráčů a tím dosahovat lepších výsledků v zápasech.

Tabulka soutěže U19 k nahlédnutí ZDE

 • Brankářská škola
 • Školička
 • Abeceda