FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Čtrnáctka se Zabrze prohrála

20.01.2020, Redakce

V probíhající zimní přípravě se také čtvrnáctka utkala ve svém prvním zápase s polským Górnikem. Fyzicky zdatnější soupeř využil každého zaváhání Baníku a hlavně díky své produktivitě zvítězil. Další polský tým čeká na čtrnáctku v sobotu, kdy se v Krakově utká s domácí Wislou.

FC Baník Ostrava U14 - Górnik Zabrze U14 3:5 (1:3)

branky Baníku: 26. Vozník, 57. Brak, 75. Raab

sestava: Krasula - Valík, Pavlica, Raběčný, Němčík (41 Kavka) - Imrich (41 Ulmann), Staněk (41 Raab) - Pilař, Rygol (41 Kubla), Vozník (41 Brak) - Lacina

Hodnocení trenéra Tomáše Hejduška a Radima Plaskury: K prvnímu přátelskému utkání jsme nastoupili proti polskému soupeři, který byl fyzicky vyspělejší a nám chybělo ze zdravotních důvodů pět hráčů základní sestavy. Od začátku utkání jsme se snažili o kombinační hru, která byla ale nepřesná, kazili jsme jednoduché přihrávky a přechod do útočné fáze byl pomalý. Soupeř těžil z našich hrubých chyb v obraně, kdy jsme dostali branky středem naší obrany. My jsme v prvním poločase měli jedinou šanci a tu jsme proměnili. Do druhého poločasu jsme vystřídali pět hráčů a hra se zlepšila. Prakticky se hrálo na polovině soupeře, který hrál v bloku, přes který jsme se obtížně prosazovali. Přesto se nám po krásné akci podařilo snížit a ještě jsme nastřelili tyč hostující branky. Bohužel jsme se opět dopustili hrubé chyby a soupeř nás potrestal. V závěru jsme snížili střelou z přímého kopu, ale poslední slovo měli hosté, kteří z minima ve druhém poločase vytěžili maximum. V utkání dostali šanci hráči širšího kádru. Někteří mile překvapili, ale mnozí naopak zklamali. Bylo to první utkání po delší době, a tak věříme, že výkony půjdou nahoru a budeme předvádět kvalitnější hru.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda