FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Čtrnáctka má posilu z Kroměříže, v sobotu začíná s Olomoucí

09.03.2018, Redakce

Krátkou, ale intenzivní přípravu na jarní část sezony má za sebou tým do 14 let. Už v sobotu vstoupí svěřenci trenérů Žemlíka a Chalupy do jarní části sezony zápasem s Olomoucí. A také s novu posilou - stoperem Martinem Janálem z Kroměříže.

KONEČNĚ DOMA!

„Když se ohlédneme za zimním přípravným obdobím téhle sezony, dá se říct, že oproti předcházejícím bylo poměrně kratší. Kolem 15. prosince jsme skončili s tréninky v podzimní části, a hned 3. ledna jsme najeli na další tréninkové období,“ říká Milan Chalupa, trenér Baníku U14.

„Rozdíl byl v tom, že zatímco rok 2017 jsme končili v dlouholetém azylu ve Vřesině, nový rok jsme zahájili ve „svém“ na Šoupalce, a to si myslím klidně můžeme nazvat historickým okamžikem. Vše je pro nás jednodušší, od logistiky po přípravu samotných tréninků a musím říct, že kdo to nezažil, nepochopí, co pro všechny zainteresované znamená, mít domácí zázemí,“ přidává Chalupa.

„Tímto bych rád za všechny poděkoval vedení Baníku a především panu Brabcovi za podmínky, které nám na Šoupalce vytvořil a vzhledem k tomu, že se ještě pořád areál dobudovává (kamerový sytém, motorik park), vzniká tady něco úžasného. Spojení školního a tréninkového procesu zde začíná být opravdu výjimečné,“ raduje se Milan Chalupa trenér čtrnáctky a zároveň ředitel Základní školy Jana Šoupala

Kromě sedmi tréninkových jednotek týdne absolvovala baníkovská čtrnáctka pochopitelně i zápasy. „Hráli jsme halový turnaj v Přerově a sedm přípravných utkání. Výkony v zápasech se střídaly dobré se špatnými, bohužel nás provázely časté nemoci hráčů, u některých jsme museli vinou růstových potíží zápasy vynechat a vlastně po celou přípravu jsme neměli ani v jediném zápase celý tým pohromadě. Teď, před samotným začátkem soutěže, to vypadá, že snad všechny neduhy doléčíme. Ale tréninkové a zápasové manko budeme ještě dohánět,“ upozorňuje Milan Chalupa.

NOVÁ POSILA DO OBRANY

Ještě bychom měli zmínit, že náš kádr rozšíří a věříme, že posílí Martin Janál z Kroměříže. „Vyhlédli jsme si ho na halovém turnaji v Přerově a absolvoval s námi už část přípravných utkání,“ říká k nové posile Chalupa.

Liga pro nás měla začít už 28. února v Brně, kdy jsme měli předehrávat zápas z května, ale kvůli mrazu byl začátek naštěstí odložen. Pak nás čeká předehrávka 10. března se Sigmou. Následující zápas se Slováckem máme odložený, protože nás čeká 18. března zápas na Bayernu Mnichov,“ prozrazuje trenér čtrnáctky atraktivní zápas.

Teď o víkendu se čtrnáctka zúčastní turnaje v polském Lubinu, kde se porovná s týmy Chotěbuze a nejlepšími polskými akademiemi. „Samozřejmě jsme vděčni za každou mezinárodní konfrontaci, abychom si ověřili, že cesta, kterou jsme se vydali je správná. Navíc jsme přijali pozvání na květnový dvojzápas do Kyjeva s Dynamem Kyjev a Šachťarem Doněck a pak také na mezinárodní turnaj v jižních Čechách, dodává Milan Chalupa.

NOVÁ POSILA MARTIN „MARTY“ JANÁL

V krátkém rozhovoru vám představíme i novou posilu baníkovské čtrnáctky Martina Janála. Nový stoper přichází z Kroměříže a za Baník už odehrál část přípravy.

Můžeš se nám, Martine, krátce představit?
„Je mi 13 let a pocházím z malé vesničky nedaleko Kroměříže. S fotbalem jsem začínal ve 4 letech a do Baníku přestupuji z Kroměříže, kde jsem doteď hrával. Kluci tady mi začali říkat Marty.“

Jak ses dostal do Baníku?
„Trenéři si mě vyhlédli na turnaji v Přerově, který se mi docela povedl. Nabídli mi, že se s nimi můžu účastnit zápasového tripu na Slovensko a Maďarsko a rozhodnout se, jestli se mi tady bude líbit.“

A líbí se?
„Ano, od prvního dne mě kolektiv vzal mezi sebe, což se mi opravdu líbilo. Kluci jsou fajn.“

A Tvá očekávání od baníkovského angažmá?
„Čekám dobrou spolupráci s hráči i trenéry, velkou konkurenci, která mi pomůže ke svému zlepšení.“

VÝSLEDKY U14 V ZIMNÍ PŘÍPRAVĚ

Halový turnaj Přerov – 1. místo

Přípravná utkání:

Wisla Krakow U14 - FC Baník Ostrava U14 3:2
Branky: Šín, Kedroň
FC Baník Ostrava U14 - AS Trenčín U14 1:0
Branka: Šudák
FC Baník Ostrava U14 - Piast Gliwice U14 3:2
Branky: Šín, Buryan, Bitta
FC Baník Ostrava U14 - MŠK Žilina U14 5:1
Branky: Michlík 2, Obuch 2, Bitta

ŠK Slovan Bratislava U14 - FC Baník Ostrava U14 2:5
Branky: Šín 2, Michlík, Buryan, Strnad

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda