FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Baníkovská šestnáctka dala na podzim krásných 91 gólů

17.12.2017, Redakce

Dvanáct výher a 91 nastřílených gólů, to je vizitka baníkovské šestnáctky v první polovině soutěže. Na první Jihlavu sice ze druhé příčky ztrácí svěřenci trenérů Tomáše Hejduška a Dominika Kroupy devět bodů, ale v počtu nastřílených branek je Baník zdaleka nejlepší. Prvních šestnáct zápasů sezony podrobněji zhodnotil trenér FCB U16 Tomáš Hejdušek.


HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI:
Podzimní část sezony hodnotíme veskrze pozitivně. Podařilo se nám zlepšit individuální technické dovednosti kluků a s tím spojené týmové výkony v utkáních. Dokázali jsme konkurovat i zahraničním týmům jako byla Legia Varšava, Šachťar Doněck, Karpaty Lvov, AC Milán. Kluci, kteří přišli před sezonou, zapadli velmi dobře do kádru a velmi nás těší charakter celého týmu.

CO MĚ POTĚŠILO:
Těch věcí, které nás potěšily je určitě více. Za prvé bych chtěl podotknout, že se rozjela Akademie na ZŠ Dvorského. Projekt, který je u nás jedinečný hlavně propojením střední školy, rodiny a fotbalu. Další věcí je to, že se někteří naši kluci dokázali prosadit i ve starších ročnících a hráli tam při nejmenším důstojnou roli. Poslední potěšující fakt je ten, že jsme dokázali vstřelit nejvíce branek v celé soutěži.

CO MĚ ZKLAMALO:
Vyložené zklamání během podzimní sezony nenastalo. Jenom si musíme dát větší pozor na podcenění některých zápasů, protože se nám to párkrát stalo. Bylo to pouze v malé míře, ale je to pro nás určitě varování.

NEJPOVEDENĚJŠÍ ZÁPAS: (viz. video)
AC Milán - FCB 1:3 
Branky: Harušták, Zouhar, Wojatschke

Konfrontace se zahraničním soupeřem nám ukázala, že jdeme správnou cestou. První poločas jsme byly jasně lepším týmem a na hřišti dominovali. Druhá půle už byla odlišná. Soupeř prostřídal celou jedenáctku a byl lepší. I přesto se ukázaly naše morální vlastnosti a zápas jsme dovedli do vítězného konce.

NEJHORŠÍ ZÁPAS:
Frýdek Místek- FCB 3:2
Branky: Hrušovský, Harušťák

Jedno z utkání kdy jsme soupeře jednoznačně podcenili. Naše nekoncentrovanost byla cítit z každého doteku s míčem. Domácí hráči nás dokázali třikrát potrestat a nám dvě vstřelené branky k bodům nestačily. Navíc jsme zápas dohrávali pouze v devíti lidech.

NEJČASTĚJŠÍ SESTAVA:

Matěj/ Baránek- Zouhar, Tamajka, Stoklásek, Sotorník - Konečný, Boháč, Knedla, Wojatschke - Harušťák, Barkov (Klečka, Miškařík, Lajčok, Madecki, Hrušovský, Říha).

CÍL PRO JARNÍ ČÁST:

Dále poctivě a kvalitně pracovat jak v tréninkovém procesu, tak v každém utkání. Posouvat limity kluků co nejvýše, ale zároveň tak, aby se nám z toho všeho nevytratilo to nejdůležitější, a to je především HRA!!!

Tímto chci poděkovat všem klukům, rodičům, celém realizačním týmu a v neposlední řadě i vedení klubu, které nám umožnilo pracovat v takových podmínkách. Přejeme vám krásné prožití svátků Vánočních a hodně zdraví do příštího roku.

Tabulka soutěže U16 k nahlédnutí ZDE

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda