neděle 01. listopadu. 2015
Obecné

Baník měl zastoupení v mládežnických reprezentacích

Baníkovské naděje se nedávno zúčastnily mládežnických reprezentačních akcí. David Buchta postoupil s reprezentační sedmnáctkou do další fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Ondřej Šašinka, Prokop Fárek a Denis Granečný pro změnu sehráli přípravné dvojutkání proti Švýcarsku.

Reprezentační sedmnáctce se první část kvalifikace ME náramně vydařila. Svěřenci trenéra Aleše Čvančary na úvod kvalifikace porazili domácí Lichtenštejnsko 4:0. Do tohoto klání ovšem David Buchta nezasáhl. Ve druhém utkání čeští mladíci doslova rozcupovali Gibraltar, který porazili vysoko 9:1 a s předstihem si zajistili postup do další fáze kvalifikace. Baníkovec Buchta hrál od 46. minuty. V závěrečném klání proti rovněž postupujícímu Chorvatsku česká sedmnáctka remizovala 2:2 a díky lepšímu skóre vyhrála skupinu. Buchta nastoupil v 60. minutě za stavu 1:1.

Los závěrečné fáze kvalifikace je na programu 3. prosince v Nyonu. Týmy budou rozděleny do osmi skupin, z nichž pouze vítězové a sedm nejlepších celků z druhých míst postoupí na evropský šampionát, který se uskuteční příští rok v květnu v Ázerbájdžánu.

"Osmnáctka" hostila Švýcarsko

Česká reprezentační osmnáctka hostila v přípravném dvojutkání Švýcarsko. První utkání Na Stínadlech v Teplicích skončilo zaslouženým vítězstvím Švýcarů 2:1. Jedinou branku českého týmu vstřelil baníkovec Ondřej Šašinka, který nastoupil v základní sestavě a na hřišti vydržel do 55. minuty. Do utkání zasáhl i Denis Granečný, jenž odehrál závěrečných deset minut.

Mnohem lepší výkon podali čeští mladíci v odvetě, která se uskutečnila v Ústí nad Labem. Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase. Góly Turyny v rozmezí 57. a 78. minuty zajistily české reprezentaci dvoubrankové vedení. Soupeře snížil v 89. minutě na konečných 2:1 pro český národní tým do 17 let. Celý zápas odehráli obránci Granečný s Fárkem. Šašinka nastoupil v 55. minutě.