FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Baník cup pro Spartu, Baník skončil 11.

18.06.2018, Redakce

Vítězem mezinárodního žákovského turnaje Baník Cup 2018 se stali fotbalisté pražské Sparty. Ve finálovém souboji porazili rivaly ze Slavie 1:0. Mladí baníkovci zvládli skvěle sobotní boje ve skupině, v níž zdolali Viktorii Plzeň, Východoslovenský kraj i West Ham United. V nedělním play off však v prvním kole narazili na Wislu Krakov, prohráli 0:2 a z bojů o vítězství na turnaji byli vyřazeni. Nakonec obsadili 11. místo.

Turnaj kategorie U12 svedl na jedno kolbiště žákovské týmy ze šesti zemí. „To je dobře. Jen je škoda, že nám los nedopřál více konfrontace. Shodou okolností jsme hráli dvakrát s Plzní a West Hamem. A k jiným týmům jsme se nedostali. Ale i tak to pro nás byl velmi užitečný turnaj,“ poznamenal Aleš Neuwirth, jeden z dvojice trenérů FC Baník Ostrava U12.

Jeho tým zvládl skvěle sobotní část turnaje. V soubojích s Plzní, Východoslovenským krajem a West Hamem United neztratil ani bod a svou skupinu vyhrál. V sobotu to od kluků byly výkony, jaké si představujeme. A i když jsme nad Plzní vyhráli jen o gól, naše převaha byla výraznější,“ řekl Aleš Neuwirth.

V neděli se baníkovským hochům na sobotní výkony tak úplně navázat nepodařilo. „Najednou nám chyběla větší odvaha. Víc přímočarosti, možná vyšší rychlost myšlení. Byli jsme zbytečně nervózní. A hned v prvním zápase jsme si neporadili s taktickým pojetím hry Wisly Krakov,“ poznamenal trenér Neuwirth směrem k prvnímu nedělnímu utkání, v němž Baník prohrál s Wislou 0:2 a dál už se jej týkaly jen boje o konečné 9.-16. místo. V nich baníkovci nejdříve zdolali Karpaty Lvov, pak podlehli West Hamu United a v boji o konečné 11. místo znovu porazili plzeňskou Viktorii.

BANÍK CUP 2018

Celkové pořadí: 1. Sparta Praha, 2. Slavia Praha, 3. Dynamo Kyjev…11. Baník Ostrava.

VÝSLEDKY BANÍKU:

Ve skupině: Baník-Viktoria Plzeň 3:2, Baník-Východoslovenský kraj 10:1, Baník-West Ham United 7:1.

Play off: Baník-Wisla Krakov 0:2

Play out: Baník-Karpaty Lvov 2:1p, Baník-West Ham United 1:4, Baník-Viktoria Plzeň 5:4.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda