FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Baník chce rozjet vedle žen a juniorek i žákovská družstva

10.01.2018, Redakce

Prvním tréninkem 5. ledna zahájily ženy a juniorky Baníku Ostrava přípravu na jarní část svých soutěží. Nový trenér Jaromír Kvita na něm na umělé trávě na Šoupalce přivítal 23 žen a juniorek. Pět dalších chybělo kvůli zranění nebo pracovním povinnostem.

Obě kategorie baníkovských fotbalistek budou trénovat třikrát týdně – v pondělí, ve středu a v pátek. „Zatím hráčky od listopadu postupně poznávám a myslím, že potřebují těžké zápasy. Proto vyjednáváme přípravné duely. Zatím máme napevno domluvené 12. února Slovácko a 18. února Lůžkovice,“ říká trenér Jaromír Kvita. „Kromě toho když se domluvíme s trenéry, tak by holky hrály modelované zápasy na 2 x 20 minut s kluky - s naší třináctkou a čtrnáctkou,“ plánuje si Kvita.

Ženy i juniorky budou v zimě trénovat v Ostravě – Porubě na umělé trávě na Šoupalce. „Čeká nás taky soustředění ve Frýdlantu nad Ostravicí a domlouváme další přípravné zápasy. Do budoucna bychom se ženami chtěli postoupit z divize nejméně do druhé ligy. Juniorky by taky měly z druhé ligy jít výše, tam kam Baník patří,“ plánuje si Kvita.

Kvita si ve spolupráci s vedením Baníku plánuje založení všech žákovských kategorií. „Chceme mít v dívkách kompletní věkové kategorie, tak abychom si je vychovávali a aby nám plynule přecházely z nižších věkových kategorií do těch vyšších. Myslím, že už teď holkám, které chtějí hrát fotbal, máme co nabídnout a od srpna bychom chtěli nábory rozjet naplno,“ přidává trenér žen a juniorek. „Baník je značka a bude jí i v ženské kategorii!“


Plán přípravy

FC Baník Ostrava ženy - Soupeř v jednání
neděle 11. února, UMT Šoupala

FC Baník Ostrava ženy - FK Lužkovice-Želechovice ženy
neděle 18. února, UMT Šoupala

FC Baník Ostrava ženy - 1. FC Slovácko ženy
neděle 25. února, 17:00; UMT Slovácko - Širůch

Soustředění
28. února - 4. března, Frýdlant nad Ostravicí

FC Baník Ostrava ženy - soupeř v jednání
neděle 11. března, UMT Šoupala

Časy a místa utkání se mohou v průběhu měnit

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda