čtvrtek 26. července. 2018
Zlatý kahan

BANÍK ZDOLAL SWANSEA 1:0!

Vítězstvím Baníku 1:0 skončil šlágr turnaje Zlatý kahan mezi ostravskými dorostenci a vrstevníky ze Swansea City. Gól vítězů vstřelil na konci 2. minuty hlavou Tomáš Nagy.

Utkání Baníku se Swansea bylo notně očekávaným soubojem skupiny "B". A mladí baníkovci v něm obstáli nejen výsledkově, ale taky herně. Hned z prvního rohového kopu se dostali do vedení. „Byla to nacvičená akce“ poznamenal Roman West, trenér Baníku Ostrava U19. Na centrovaný míč vyskočil Tomáš Nagy a hlavou prostřelil Scotta Reeda v brance velšského týmu.

Gól svěřence koučů Westa a Staše povzbudil a do konce první půle měli ještě několik šancí, jak zvýšit skóre. Milan Urban tváří v tvář brankáři Reedovi loboval, míč však skončil nad břevnem.

O chvíli později poslal míč v šestnáctce Jakub Heller patičkou Romanu Zálešákovi, také on však mířil nad. Jakub Heller to pak zkoušel přímou střelou, Reed ji u své levé tyče dokázal dostihnout a vyrazit. A pak minuli branku zhruba z hranice šestnáctky Jaromír Srubek a po něm Denis Dziuba

Ve druhé půli se hra přiostřila. „Na můj vkus až příliš. Řekl bych, že chvílemi to bylo až za hranou,“ řekl Roman West, jenž litoval, že se neujala rána Jakuba Helera, která skončila na břevně. „Mohlo být rozhodnuto. Pak se hra vyrovnala, šanci měl i soupeř, ale za bojovnost, kterou kluci předvedli, si to vítězství zasloužili,“ dodal trenér baníkovské devatenáctky.

Branka: 2. Nagy.

Základní sestava Baníku: Jílovec – Kulig, Srubek, Hasala – Zálešák, Dziuba, Nagy, Zajíček, Kuběna – Urban, Heller.