FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

BANÍK VÍTĚZEM MEMORIÁLU EVŽENA HADAMCZIKA!

14.12.2020, Redakce

Vítězem 43. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika se stal žákovský tým Baníku Ostrava! Malí Slezané uspěli v konkurenci dvanácti týmů z Česka a Polska, v klíčovém utkání o první místo porazili vrstevníky ze Sigmy Olomouc 8:5!

Turnaj se konal o víkendu v areálech při ZŠ Jana Šoupala v Ostravě - Porubě a na Vistě v Ostravě - Hrabůvce. Dvanáct týmů bylo rozlosováno do tří základní skupin, z nichž se do čtyřčlenné Zlaté skupiny dostali tři vítězové skupin a nejlepší tým z druhého místa. Baník si v základní skupině postupně s převahou poradil se Zaglebie Sosnowiec, Hvězdou Cheb a Zlínem.

Zlatá skupina byla na programu v neděli a Baník do ní vstoupil přesvědčivým vítězstvím 8:3 na Českými Budějovicemi. Nejdramatičtější byl duel s Górnikem Zabrze, ale také ten baníkovci zvládli a vyhráli 2:1. O zlatu měl rozhodnout souboj se Sigmou Olomouc, která s Górnikem a Českými Budějovicemi také neztratila ani bod. Baník tento prestižní duel zvládl, zvítězil 8:5 a stal se zaslouženým šampiónem.

"Znovu musím poděkovat všem lidem, kteří se za stávajících podmínek na organizaci turnaje podíleli. Vše skvěle klaplo, počasím počínaje a bezchybnou organizací konče. Vítězství Baníku je skvělou tečkou za výborným ročníkem Memoriálu Evžena Hadamczika," řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.

Výsledky všech zápasů a jména střelců a naleznete zde.

Kompletní fotogalerie zde.

  • balíček
  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda